credit-card Saugus apmokėjimas
credit-card Nemokamas pristatymas
credit-card Geriausios kainos garantija
Turite klausimų?

Taisyklės ir sąlygos

Fielmann savitarnos naudojimo taisyklės

Šios Fielmann savitarnos naudojimo taisyklės (toliau – Taisyklės) yra privaloma ir neatsiejama pirkimo - pardavimo sutarties, sudaromos tarp internetinės savitarnos sistemos https://akiniai.lt (toliau - FIELMANN SAVITARNA, mes) ir FIELMANN SAVITARNOS kliento (toliau - Jūs) dalis, supažindinančios Jus su savitarnos sistemos prekių pirkimo - pardavimo ir matavimosi namuose sąlygomis bei nustatančios FIELMANN ir Jūsų teises bei įsipareigojimus, susijusius su prekių pirkimu - pardavimu, bei siuntimosi matavimuisi namuose, FIELMANN SAVITARNOJE. Internetinės parduotuvės https://www.akiniai.lt  valdytojas yra UAB Baltoptik (toliau - FIELMANN), įmonės kodas 302820854, buveinės adresas Vilniaus g. 4, Vilnius, Lietuvos Respublika.

I. Bendrosios nuostatos

1. Naudotis internetinės parduotuvės https://akiniai.lt turi teisę:

1.1. veiksnūs fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus;

1.2. nepilnamečiai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus tik turėdami tėvų, įtėvių arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai savarankiškai disponuojama savo uždarbiu ar stipendija;

1.3. juridiniai asmenys;

1.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.

2. Jeigu Jūs norite naudotis savitarnos paslaugomis, privalote užsiregistruoti. Registracija laikoma įvykusia ir galiojančia, kai Jūs elektroniniu būdu pateikiate informaciją apie save ir perėjote prie tolimesnių veiksmų.

3. Jūsų pateikti asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, telefonas, el. pašto adresas) registruojantis savitarnos sistemoje https://akiniai.lt  ir/ar naudojantis jų funkcijomis saugomi ir tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, kitais duomenų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais bei FIELMANN privatumo politika.

4. Prekių kainos, nurodytos savitarnos sistemos prekių kataloge, galioja tik perkant šias https://akiniai.lt ir yra nurodytos įskaičius PVM. Pristatymo kainos neįskaičiuotos ir nurodomos atskirai formuojant užsakymą. Pristatymo kaina Jums yra aiškiai nurodoma iki užsakymo patvirtinimo bei išskiriama pačiame užsakymo patvirtinime.

5. Pirkimo – pardavimo sutartis laikoma sudaryta nuo to momento, kai Jūs savitarnos sistemoje https://akiniai.lt suformavę prekių krepšelį, nurodę pristatymo adresą, pasirinkę apmokėjimo būdą ir susipažinę (perskaitę paspaudžiate mygtuką “Sutinku su pirkimo sąlygomis“) su šiomis Taisyklėmis, paspaudžiate mygtuką „Patvirtinti užsakymą“. Sutartis, elektroniniu būdu sudaryta tarp FIELMANN SAVITARNOS ir Jūsų, yra saugoma savitarnos sistemoje https://akiniai.lt ir Jums gali būti prieinama elektronine forma.

6. Apie pirkimo – pardavimo sutarties sudarymą FIELMANN SAVITARNA Jus informuoja išsiųsdamas pranešimą Jūsų nurodytu el. pašto adresu.

II. Jūsų TEISĖS IR PAREIGOS

7. Jūs galite pasirinkti ir užsisakyti iš savitarnos sistemos aplikacijos kataloguose pateikiamų prekių:

7.1. iš prekių kategorijos "Akiniai" - matavimuisi namuose arba pirkti korekcinius akinius. Pirkti akinių rėmelio neužsakant korekcinių akinių negalima;

7.2. iš likusių kategorijų - matavimuisi namuose arba pirkimui internetu.

8. Jūs, naudodamasis savitarnos sistemos funkcijomis, sutinkate su šiomis Taisyklėmis ir privalote jų laikytis.

9. Jūs internetinės savitarnos sistemos registracijos formoje privalote pateikti išsamius ir teisingus duomenis. Jeigu bus pasikeitę Jūsų asmens duomenys ir mes apie tai nebūsime informuoti, Jūs prisiimsite visą dėl to kylančią nuostolių riziką.

10. Jūs atsakote už visus savo veiksmus, atliktus naudojantis savitarnos sistema.

11. Tam pačiam asmeniui draudžiama registruotis ir naudotis internetinės savitaranos sistemos teikiamomis paslaugomis keliais vardais.

12. Jūs privalote būti nurodytoje vietoje, nurodytu laiku ir priimti užsakytas prekes, kai užsakėte prekių siuntimą nurodytu adresu. Jei prekes užsakėte atsiimti paštomate, privalote jas atsiimti per siuntėjo nurodytus terminus.

13. Jūs įsipareigojate neperduoti tretiesiems asmenims savo registracijos bei prisijungimo duomenų. Jeigu Jūs prarandate prisijungimo duomenis, turite nedelsiant informuoti FIELMANN el.paštu info@fielmann.lt. FIELMANN neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus pasinaudojus Jūsų prisijungimo duomenimis iki informavimo momento. Tokiu atveju, FIELMANN turi teisę laikyti, kad veiksmus el. parduotuvėje atlikote Jūs.

14. FIELMANN neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus, kai pasinaudoję Jūsų bankininkystės sistema, jie sudaro pirkimo – pardavimo sutartis savitarnos sistemos paslaugomis.

15. Kad galėtume pasiūlyti Jums visavertes paslaugas mūsų saviatrnos svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) informaciją (slapukus, angl. "cookies"). Įrašytą informaciją naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės naudotoją, rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome, ir galite ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turite teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipdamiesi į mus bet kuriais svetainėje skelbiamais kontaktais. Išsamią informaciją apie FIELMANN SAVITARNOS sistemoje naudojamus slapukus galite rasti FIELMANN SAVITARNOS privatumo politikoje.

III. FIELMANN teisės ir pareigos

16. Jeigu registracijos metu ar vėliau pateikiami melagingi, netikslūs, klaidinantys ar ne visi prašomi pateikti duomenys, arba Jūs nesilaikote kitų įsipareigojimų, numatytų šiose Taisyklėse, FIELMANN turi teisę nedelsiant panaikinti registraciją ir ištrinti Jūsų duomenis arba apriboti Jūsų teisę naudotis saviatrnos sistemos teikiamomis paslaugomis. Už Jūsų pateiktų neteisingų duomenų sukeltus padarinius atsakote Jūs pats.

17. FIELMANN pasilieka teisę, be išankstinio perspėjimo, sustabdyti arba nutraukti Jūsų registraciją ir naudojimosi el. parduotuvės paslaugomis, jei yra pagrindo manyti, kad Jūs užsiimate neleistina veikla ar kitaip bandote pakenkti saitarnos sistemos darbui arba stabiliam veikimui.

18. FIELMANN įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Jums naudotis savitarnos sistemos teikiamomis paslaugomis.

19. FIELMANN, susidarius nenumatytoms aplinkybėms, negalėdamas Jums pristatyti Jūsų užsakytos prekės įsipareigoja Jums pasiūlyti analogišką prekę. Jums atsisakius priimti prekės analogą, sumokėtus pinigus grąžinsime per 3 darbo dienas, jeigu Jūs padarėte išankstinį apmokėjimą.

IV. Atsiskaitymas už prekes

20. Už prekes Jūs galite atsiskaityti:

20.1. grynaisiais pinigais optikos salone;

20.2. banko kortele optikos salone;

20.3. naudojant banko internetinės bankininkystės sistemas;

V. Prekių Pristatymas

21. Jūs turite teisę pasirinkti vieną iš šių įsigytų prekių pristatymo būdų:

21.1. atsiėmimas FIELMANN optikos salonuose;

21.2. pristatymas kurjeriu;

21.3. atsiėmimas DPD Pickup siuntų taške.

22. Daugiau informacijos apie pristatymo sąlygas, terminus ir būdus galite rasti FIELMANN pristatymo sąlygose.

23. Pasirinkus pristatymo kurjeriu būdą, prekes pristatys FIELMANN įgaliotas atstovas. Jums patvirtinus kurjeriui pristatymo faktą laikoma, kad siunta yra perduota (pristatyta) tinkamai.

24. Pristatymo metu kartu su mūsų įgaliotu atstovu Jūs privalote patikrinti siuntos būklę. Jei esate nepatenkintas pakuotės būkle, turite teisę netvirtintinti pristatymo ir prekę grąžinti. Jums patvirtinus pristatymą mes neprisiimame atsakomybės dėl prekės būklės, t.y. išorinių pažeidimų (jei tai nėra gamyklinis brokas) ir komplektacijos trūkumų. Jeigu pristatytos prekės komplektacijoje nėra kokių nors dalių ar dokumentų (pvz., sąskaitos faktūros ar pan.), Jūs privalote apie tai nedelsiant informuoti FIELMANN administraciją.

25. Jums neatvykus FIELMANN nurodytu laiku atsiimti užsakymo iš pasirinkto optikos salono, jis bus saugoma ne ilgiau kaip 4 (keturias) dienas, o dėl naujo atsiėmimo laiko privaloma iš anksto suderinti su FIELMANN administracija. Jeigu Jūs pavėluojate atsiimti prekę ilgiau kaip 30 (trisdešimt) dienų, FIELMANN atsiunčia Jums įspėjimą apie ketinimą per artimiausias 5 (penkias) darbo dienas nutraukti pirkimo-pardavimo sutartį. Jums nesureagavus į įspėjimą, FIELMANN nutraukia pirkimo-pardavimo sutartį, išskaičiuoja iš Jūsų sumokėtų už užsakymą pinigų jo saugojimo išlaidas, kurios negali viršyti 10 €, ir likusią pinigų sumą grąžina Jums į Jūsų banko sąskaitą iš kurios buvo gautas mokėjimas.

26. Pristatymo išlaidos savitarnos sistemoje į nurodytą kainą nėra įskaičiuotos, jos yra nurodomos Jums formuojant užsakymą, kaip numatyta Taisyklių 4 punkte.

VI. Prekių garantijos

27. Visoms prekėms taikomi gamintojo nustatyti garantiniai terminai. Garantinis laikotarpis yra nurodomas Jums išduodamame garantiniame talone arba jį atitinkančiame kitame dokumente (toliau – Garantiją patvirtinantis dokumentas).

28. Prekei, sugedusiai garantiniu laikotarpiu, remontas atliekamas nemokamai.

29. Sugedus prekei, dėl garantinio remonto atlikimo Jūs galite kreiptis www.fielmann.lt nurodytais kontaktais arba FIELMANN optikos salone.

30. Pateikdamas prekę remontui, Jūs būtinai privalote pateikti prekės įsigijimą patvirtinantį dokumentą (sąskaitą – faktūrą).

31. Prekėms yra taikoma garantija pagal įstatymą (teisinė garantija) Civiliniame kodekse nustatytomis sąlygomis, kurios neriboja gamintojų nustatyti garantiniai terminai ir sąlygos. 

VII. Nekokybiškų prekių grąžinimas, teisė atsisakyti nuotolinės sutarties

32. Prekių grąžinimui yra taikomos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Mažmeninės prekybos taisyklių nuostatos.

33. Kai grąžinama nekokybiška prekė, FIELMANN įsipareigoja priimti nekokybišką prekę ir, nesant Jūsų prieštaravimo, ją pakeisti analogiška preke. Jums prieštaraujant dėl nekokybiškos prekės pakeitimo kokybiška preke, sumokėtus už nekokybišką prekę pinigus grąžinsime per 3 (tris) darbo dienas. Tuo atveju, kai paaiškėja, kad FIELMANN neturi analogiškos prekės, jums bus per 3 (tris) darbo dienas nuo šio paaiškėjimo momento sugrąžinti už prekę sumokėti pinigai.

34. Grąžinama prekė privalo būti pilnai sukomplektuota. Jūs atsakote už pilną prekės komplektavimą. Jeigu prekė nėra pilnai sukomplektuota, ji nėra priimama grąžinimui.

35. Jūs, kaip vartotojas, turite teisę atsisakyti nuotolinės pirkimo – pardavimo sutarties, pranešdamas mums apie tai raštu (el. paštu info@fielmann.lt) per 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo dienos nenurodydamas jokios priežasties. Tai reiškia, kad nepraėjus 14 (keturiolikai) dienų nuo prekės pristatymo galite grąžinti kokybišką prekę FIELMANN ir atsisakyti sutarties, jeigu daiktas nebuvo naudojamas, yra nesugadintas, išsaugotos jo vartojamosios savybės, daiktas yra nepraradęs prekinės išvaizdos, išsaugotos etiketės.

36. Atsisakius nuotolinės pirkimo-pardavimo sutarties prekės turi būti grąžinamos toje pakuotėje, kurioje jos buvo pristatytos. Pakuotė turėtų būti nesugadinta, švari, tinkamai paruošta ir įpakuota. FIELMANN pageidauja, kad būtų dedamos maksimalios pastangos laikytis nurodytų reikalavimų pakuotei ir prekės apsaugojimui nuo pašalinės žalos.

37. Norėdami atsisakyti nuotolinės pirkimo – pardavimo sutarties, per Taisyklėse nurodytą terminą privalote Taisyklių 35 punkte nurodytais kontaktiniais adresais pranešti apie sutarties atsisakymą raštu. Pranešdami apie sutarties atsisakymą galite, tačiau neprivalote naudoti Pavyzdinę sutarties atsisakymo formą. Apie sutarties atsisakymo patvirtinimą gausite pranešimą Jūsų nurodytu el. paštu. Jeigu negausite patvirtinimo per 10 darbo valandų, privalote kreiptis telefonu į FIELMANN. Atsisakę sutarties, per 3 (tris) darbo dienas privalote telefonu arba el. paštu suderinti su pardavėju Prekės grąžinimo būdą (visi prekės paėmimo, nuvežimo ir kitokio transportavimo iki Pardavėjo nurodytos vietos klausimai). Šiuo atveju patys privalote grąžinti nusipirktą Prekę, atitinkančią Taisyklių 34 ir 36 punktų reikalavimus. Prekės grąžinimo išlaidas, kurios gali būti reikšmingos ir preliminariai įvertintos pagal Jūsų įsigytos prekės parametrus siuntų paslaugas teikiančių bendrovių skaičiuokle https://esiunta.dpd.lt/, jei prekė dėl savo techninių parametrų negalės būti grąžinama paštu, turėsite padengti Jūs. Atsisakius sutarties, už Prekę sumokėti pinigai bus grąžinami per 5 (penkias) darbo dienas nuo Prekės grąžinimo dienos, įskaitant pristatymo išlaidas (išskyrus papildomas išlaidas, patirtas Jums pasirinkus ne mūsų pasiūlytą pigiausią standartinio pristatymo būdą, o kitą pristatymo būdą). Grąžinimas bus atliekamas naudojant tokį patį mokėjimo būdą, kokį Jūs naudojote atlikdamas pradinę mokėjimo operaciją, nebent Jūs aiškiai sutikote su kitu būdu; bet kuriuo atveju Jūs neturėsite mokėti jokių su tokiu grąžinimu susijusių mokesčių.

38. Jums, kaip vartotojui, atsisakius sutarties pagal Civilinio kodekso 6.22810 straipsnio 9 dalį, turėsite apmokėti FIELMANN proporcingai už paslaugas, suteiktas iki to momento, kai pateikėte pranešimą apie sutarties atsisakymą, kaip tai numatyta pagal Civilinio kodekso 6.22811 straipsnio 9 dalį.

39. Teisė atsisakyti sutarties netaikoma šiais atvejais:

39.1. sutartims dėl supakuotų prekių, kurios buvo išpakuotos po pristatymo ir kurios yra netinkamos grąžinti dėl sveikatos apsaugos ar higienos priežasčių;

39.2. sutartims dėl prekių, kurios po pristatymo dėl savo pobūdžio neatskiriamai susimaišo su kitais daiktais;

39.3. paslaugų sutartims, pagal kurias paslaugos Jums visiškai suteiktos;

39.4. sutartims dėl greitai gendančių prekių ar prekių, kurių galiojimo laikas yra trumpas;

39.5. kitais Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatytais atvejais.

VIII. Baigiamosios nuostatos

40. FIELMANN pasilieka teisę sustabdyti, savo nuožiūra pildyti, keisti šias Taisykles ir kitus su Taisyklėmis susijusius dokumentus, apie tai Jus savitarnos sistemoje. Taisyklių papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t.y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami savitarnos sistemoje.

41. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais papildymais, pakeitimais, Jūs turite teisę jų atsisakyti, su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis savitarnos sistemos paslaugomis.

42. Jei po Taisyklių pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės savitarnos sistemos teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais pakeitimais ar papildymais.

43. Visi nesutarimai dėl šių Taisyklių vykdymo sprendžiami derybų keliu. Nepavykus susitarti per 30 (trisdešimt) dienų, nesutarimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

44. Prašymą/skundą dėl mūsų interneto parduotuvėje įsigytos prekės ar paslaugos galite pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Spausti čia) ar užpildyti prašymo formą EGS platformoje (Spausti čia)

45. Šioms taisyklėms yra taikoma Lietuvos Respublikos teisė.